POL wspiera Pajacyka.

Prawie miliard ludzi na świecie cierpi z powodu głodu. Problem głodu i niedożywienia dotyczy także dzieci. 66 milionów uczniów szkół podstawowych w krajach rozwijających się chodzi do szkoły głodne, a co szóste ma niedowagę. Głodne dzieci wolniej się rozwijają, tracą chęć do nauki i zabawy, przez co utrudnione są ich kontakty z rówieśnikami. Głód osłabia je i naraża na choroby, a w najtrudniejszych sytuacjach prowadzi do śmierci.

 

Polska Akcja Humanitarna wspiera niedożywione i głodne dzieci w Polsce i na świecie. W ramach programu Pajacyk w Polsce PAH finansuje posiłki dla dzieci w szkołach i świetlicach. Dożywianie prowadzone jest podczas trwania roku szkolnego na terenie całego kraju. Pajacyk działa również na świecie. W ramach programu powstała m.in. klinika dożywiająca dzieci w Sudanie Południowym. Uruchomiono także dożywianie terapeutyczne dla dzieci i matek karmiących w Somalii, oraz projekt wspierający lokalne piekarnie w Syrii.

International Paper wspiera program Pajacyk od 2013 roku. Dzięki środkom finansowym przekazanym przez firmę, w latach 2013-2014 w Somalii z dożywiania skorzystało ponad 14 tysięcy dzieci poniżej 5. roku życia, matek karmiących i kobiet w ciąży. W 2015 roku dzięki International Paper Pajacyk Pajacyk wsparł lokalne piekarnie w Syrii, gwarantując dostęp do chleba w stałej, niskiej cenie dla ponad 100 tys. rodzin, które ucierpiały w wyniku toczącej się w tym kraju wojny.