Minik Yeşil Set

Bugünlerde çok ilgi çeken sürdürülebilirliğin, yüz yıldan uzun süredir şirketimizin can damarı olduğunu bilmek bizi rahatlatıyor. Dünyanın her yerinde, müşterilerin talep ettiği geri dönüştürülebilir ve karbon depolayan ürünleri yapmak için yenilenebilir kaynaklar kullanıyoruz. Sürdürülebilirlik yalnızca etik açıdan değil, ticari açıdan da doğru.

"Minik Yeşil Set", International Paper EMEA'in şu ana kadarki sürdürülebilirlik öyküsünü anlatıyor. Öyküsel bir üçleme olan bu sette, endüstrimizle ilgili söylentiler yerine gerçekleri içeren "Minik Yeşil Kitap"', kağıt bazlı ürünlerin gerçek değerini hatırlatan "Sağduyunun Minik Kitabı" ve International Paper'ın Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) bölgesindeki sürdürülebilirlik ayak izini yakından inceleyen "Güven Güvenilirlik Meselesi" bir araya geliyor.

Minik Yeşil Kitap
The Little Green Book

Minik Yeşil Kitap

Sürdürülebilir Güçlü bir Sektör : Kağıt ve Kağıt Bazlı Ambalaj

Güvenilirlik Meselesi
Güvenilirlik Meselesi

Güvenilirlik Meselesi

International Paper Avrupa,
Orta Doğu, Afrika Sürdürülebilirlik Öyküsü

Tıklayın, okuyun, gezinin ve keyif alın.

“Treeble” Etkisi

“Treeble” Etkisi 

Sürdürülebilir ve kağıt yapımı için özel olarak oluşturulmuş ormanlarda kesilen her ağaç için üç yada dört ağaç yeniden dikilir ve genç ağaçlar büyürken atmosferden CO2 emerler.

Sağduyunuz, ağaç ne kadar büyük ve yaşlı olursa o kadar çok karbon emeceğini söyleyebilir. Fakat yanılıyorsunuz. Aslında genç ormanlar yaşlı ormanlardan çok daha fazla karbon emerler. Olgun ağaçlar yaşlandıkça daha yavaş karbon emerler.

Videoyu İzleyin