Niezbędnik ekologiczny

Zrównoważony rozwój cieszy się ostatnio dużym zainteresowaniem. Dobrze zatem wiedzieć, że od ponad wieku jest on podstawą, na której opieramy naszą działalność. W produkcji stosujemy surowce odnawialne i wytwarzamy produkty, które nadają się do recyklingu, magazynują dwutlenek węgla i są pożądane przez klientów na całym świecie. Zrównoważony rozwój jest słuszny nie tylko ze względów etycznych. Uzasadnia go również ekonomia naszej działalności biznesowej.

„Niezbędnik ekologiczny” dokumentuje dotychczasową historię International Paper EMEA w zakresie zrównoważonego rozwoju. Jest to trylogia informacyjna, składająca się z „Przewodnika ekologicznego”, który oddziela mity od faktów na temat naszej branży, „Przewodnika zdrowego rozsądku”, który przypomina nam o doskonałości produktów wykonanych z papieru oraz „Kwestii wiarygodności”, która analizuje wpływ, jaki International Paper wywiera na zrównoważony rozwój w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (EMEA).

Przewodnik ekologiczny
Przewodnik ekologiczny

Przewodnik ekologiczny

Ekorozwój bez cienia wątpliwości: Przemysł papierniczy i opakowań papierowych

Kwestia wiarygodności
Kwestia wiarygodności

Kwestia wiarygodności

Historia ekorozwoju International Paper w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce

Kliknij, przeczytaj, przeglądaj i korzystaj.

The Treeble Effect Video

Efekt “Treeble”

Na miejsce każdego wyciętego drzewa w lesie gospodarczym, sadzonych jest od trzech do czterech nowych drzew. Kiedy młode drzewa znajdują się w fazie wzrostu, pochłaniają dwutlenek węgla z atmosfery.

Zdrowy rozsądek może podpowiadać, że im większe i starsze drzewo, tym więcej dwutlenku węgla pochłania. Ale to duże nieporozumienie. W rzeczywistości młode drzewa są znacznie bardziej wydajne w procesie pochłaniania dwutlenku węgla niż stare lasy.

Obejrzyj wideo